no-img
طراح شید من

راهنمای طرح شهرسازی 5 | دانلود فایل های معماری و شهرسازی | طراح شید


طراح شید من
آخرین آموزش ها
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
راهنمای طرح شهرسازی ۵
pdf
بهمن ۳۰, ۱۳۹۵
6 مگابایت
131 صفحه
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

راهنمای طرح شهرسازی ۵


در این پک تمامی نیاز های شما برای طرح ۵ فراهم شده است اعم از نقشه پلان کد محاسبات و… که این طرح در منطقه ی زیر اجرا شده است. پس با ما باشید با راهنمای طرح شهرسازی ۵ :

میخواهیم شهرکی در نزدیکی کوه بغراطی طراحی کنیم با جمعیت حدود ۲۶۰۰ نفر و نرخ رشد۴/۱ که این شهرک را میتوان با توجه به مزایایی که کوه بغراطی دارد طراحی کرداین کوه دارای گیاهان دارویی متنوعی است که ما میتوانیم این شهرک را با توجهبه این ویژگی و ویژگی های دیگر برنامه ریزی کنیم یعنی شهرکی مسکونی (گل و گیاه) طراحی کنیم که منبع در امد بیشتر افراد این منطقه از گیاهان دارویی حاصل شود،و علاوه بر این میتواند باعث رونق و توسعه دیگر شهرک های اطراف خود با توجه به فعالیت ذکر شده نیز باشد.

یکی از اهداف اصلی تهیه طرحهای توسعه شهری اصولی کردن نحوه استفاده از زمین و ضابطه مند نمودن تراکمها، تفکیک زمین، احداث بنا، منطقی نمودن توسعه معابر و غیره میباشد که در قالب ضوابط و مقررات اجرایی طرح تفصیلی نمود پیدا میکند که هدایت و توسعه موزون شهرها منوط به عملی نمودن این ضوابط میباشد. در ادامه ضوابط و مقررات احداث حیاط خلوت
مساحت حیاط خلوت جهت نورگیری اتاقهای اصلی حداقل ۹ متر مربع و نسبت عرض به طول آن حداقل یک سوم میباشد.
مساحت حیاط خلوت جهت نورگیری آشپزخانه یا حمام و یا سرویسهای بهداشتی ۴/۵ متر مربع و نسبت عرض به طول آن حداقل یک سوم میباشد.

حیاط خلوت و نورگیرهایی که با ضوابط فوق احداث گردند جزو زیربنا محسوب نخواهند شد.

ضوابط تراکم ساختمانی در کاربری مسکونی
تراکم پایه برای احداث ساختمان، ۱۲۰ درصد مساحت زمین بوده که هر شهروند مجاز است با استفاده از این ضوابط (تراکم پایه) به اندازه مساحت زمین خود با سطح اشغال ۶۰ درصد تعیین شده احداث بنا نماید . ملاک عمل صدور مجوز طبقات علاوه بر دو عنصر تامین پارکینگ و فضای باز، عرض گذر حد شمالیمیباشد. جدول شماره ( ۸) تعداد طبقات مجاز برای هر قطعه مالکیت با توجه به
موقعیت قرارگیری آن در گذرهای مختلف ارایه مینماید.

 برچسب‌ها :
,
ads

درباره نویسنده

امید ابوالحسنی 64 نوشته در طراح شید من دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *