no-img
طراح شید من

پروژه مطالعات فرهنگسرا | دانلود فایل های معماری و شهرسازی | گروه طراحان طراح شید


طراح شید من
آخرین آموزش ها
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
پروژه مطالعات فرهنگسرا
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
pdf
بهمن ۳۰, ۱۳۹۵
18 مگابایت
154 صفحه
۰ تومان

پروژه مطالعات فرهنگسرا


فرهنگ واژه ایست فارسی و مرکب از دو جزء از ریشه اوستایی سنگ به معنای کشیدن، “هنگ “معنای شکوه و عظمت است و سنگینی و وقار است. فرهنگ نه تنها در زبان فارسى و معادل آن در زبانهاى اروپائى در معانى گوناگون و متنوع بهکار رفته، بلکه در علوم اجتماعى نیز تعاریف متعددى از این واژه بهعمل آمده است. بهطورىکه در حال حاضر بیش از سیصد تعریف از فرهنگ وجود دارد. فرهنگ را می توان مجموعه آداب، عقاید، باورها و سنن یک جامعه که عمدتاً از دورن منبعث شده و در بدو امر نیز درون را تحت تاثیر قرار می دهند،تعریف نمود. معماری به عنوان یک پدیده اجتماعی از فرهنگ نشأت گرفته و برآن تاثیر میگذارد و آینهای از اندیشههای انسان در رابطه با فضا، زیبایی شناسی، و سبک معماری هر دوره انعکاسی از فرهنگ و هنر ، فرهنگ است .به همین سبب آن دوره محسوب میشود.

آدمی موجودی متفکر است که شناختی ژرف از بوده های خویشتن را می طلبید ، مذهبی انسانی بوده هایی که در طی زمان مبتنی بر شاخصها و معیارهای ملی و معاصر شکل می گیرد. در تعارض وکشمکشهای انسان امروز در عرصه های مختلف آنچه باعث هویت بخشی و غنای شخصیتی وی می شود اصالت فرهنگی وتکاملی است که زیر بنای آن ساختار فرهنگ وتداوم ذاتی آن می باشد. تلاش در جهت تولید و »طراحی مجموعه فرهنگی « در حقیقت رساله تعریف فضایی است که از یک سو سعی در معرفی متداوم موضوع فرهنگ وآموزش طی قرون متمادی در اشکال مناسب با هر دوره که بیانگر ارزشمند بودن این حوزه در عرصه مبانی نظری واندیشه ای انسان ایرانی است واز سوی دیگر ایجاد یک ذهنیت مناسب ودرخور وشایسته هر شهردارد . مجموعه های فرهنگی در هر شهر به عنوان نماد، نشانه و شاخصهای فرهنگی آن شهر بشمار می روند وتلاش مسئولان و توجه شهروندان آن شهر

همواره به استفاده بهینه از اینگونه بناها می باشد تا بدین طریق به حفظ پیشینه فرهنگی خود پرداخته و مواریث فرهنگی خود را زنده نگه دارند .

ساختن مراکز فرهنگی به عنوان راه حلی در اواخر دهه برای مشکلات سازماندهی آثار هنری و در دسترس قرار دادن آنها مورد توجه قرار گرفت . این مراکز می توانستند انبوهی از فعالیتهای گسترده را به وجود آورند. به تدریج با گسترش علوم و دانش وفرهنگ و تعداد مراکز فرهنگی افزوده شد، به نوعی که به تدریج تعداد مدارس، مکاتب ، کتابخانه ها و مراکز فنی و فرهنگی مقیاس پیشرفت هر جامعه گشت . تنوع و تعداد فراوان کتابخانه ها ، موزه ها ، گالری ها ، سینماها، مدارس و بسیاری از این نمونه ها نشانه تأثیر پذیری جامعه از این فضاها و لزوم استفاده روزمره از آنهاست . در ارتباط با لزوم ایجاد مجموعه های فرهنگی باید اطلاعاتی در رابطه با مکان و موقعیت مناسب برای ایجاد مجموعه فرهنگی کسب نمود شرایط مطلوبی که هم معرفی کننده فرهنگ اصیل ایران و ایرانیان به مردم و جهانیان باشد وهم قابلیت فراهم نمودن جدید ترین وسایل و امکانات روز را دارا باشد .

 تصاویر پیش نمایش


پروژه مطالعات فرهنگسرا-1
پروژه مطالعات فرهنگسرا-1
پروژه مطالعات فرهنگسرا-1
پروژه مطالعات فرهنگسرا-1
ads

درباره نویسنده

امید ابوالحسنی 64 نوشته در طراح شید من دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *